سرامیک پرو

سرامیک پرو چیست؟

اگر اهل گشت و گذار در فضای مجازی و از علاقه‌مندان به خودرو باشید، حتما با اصطلاحی به اسم پوشش محافظتی سرامیکی با تکنولوژی نانو برخورد کرده‌اید. چند سال پیش، حفاظت از رنگ بدنه خودرو و در راستای آن عرضه موادی برای نگهداری بهتر از رنگ بدنه، اهمیت چندانی نداشت. حتی امروزه می‌بینیم که شستن ماشین در کارواش‌ها به صورت اصولی انجام نمی‌شود و شاید بتوان گفت تنها یک درصد کاواش‌ها به صورت اصولی اقدام به شست  و شوی خودرو می‌کنند. اما رفته رفته محافظت از رنگ بدنه به مساله‌ای مهم و حیاتی تبدیل شد. در ابتدای کار جلا دهنده‌ها به بازار آمدند که به صورت موقت، رنگ را شفاف و می‌کردند و بعضی خط و خش‌های ریز آن را ترمیم می‌کردند. بعدها انواع پلیش و شوینده‌های متنوع بدنه به بازار آمدند که هنوز هم مورد استفاده هستند. پس از پلیش، پای واکس رنگ به میان آمد که البته نتیجه واکس نیز موقتی بود و برای مدتی اثر خودش را حفظ می‌کرد. در ایستگاه آخر پیشرفت پوشش‌های محافظتی رنگ بدنه خودرو، سرامیک پرو به میدان آمده. آخرین و جدیدترین تکنولوژی پوشش بدنه که از سال ۲۰۱۵ به صورت رسمی به ایران نیز آمده است. سرامیک پرو با سرمایه گذاری مشترک آمریکا و روسیه شکل گرفته و همچون سایر برنده‌های معروف که با تاکنولوژی شرکت‌های معتبر شکل می‌گیرند امابه دلیل بحث کاهش هزینه و موارد دیگر در کشوری دیگر به تولید می‌رسند،سرامیک پرو در تایوان تولید می‌شود. پوشش‌های بدنه از نظر حرفه‌ای درجه‌های مختلف دارند و سرامیک پرو با استاندارد پروفشنال، کامل‌ترین و بهترین نوع پوشش‌های این‌چنینی در جهان است.

در چند سال اخیر، پرداختن به نکات حفاظت از رنگ بدنه در ایران گسترش یافته. در همین راستا سرامیک پرو نیز از سال ۲۰۱۵ توسط نماینده رسمی این شرکت به ایران آمده و در یکی ۲ سال گذشته به دلیل ویژگی‌های جذاب، این تکنولوژی حسابی سر زبان‌ها افتاده است. سایت‌های اصلی سرامیک پرو، رسمیت نمایندگی ایران را تایید می‌کنند و حتی در صورت ارسال ایمیل به آن‌ها، از نماینده ایران پاسخ دریافت می‌کنید. سرامیک پرو در حال حاضر بیش از ۲۸ نمایندگی در سراسر ایران و در شهرهای مختلف دارد. به مجموعه تیتی ویت آمده‌ایم. نمایندگی مرکزی سرامیک پرو و یک مجموعه کامل خدماتی خودرو که پیش از این جای‌اش در غرب تهران خالی بود. در این مجموعه، علاوه بر کت (ingcoat یا پوشش) سرامیک، خدماتی متنوع از جمله پلیش، شست و شوی vip، صفرشویی، کوییک سرویس و تعویض روغن (نمایندگی روغن موتور چمپیونز)، صافکاری و نقاشی و خدمات کاور بدنه ارائه می‌شود. اما از آنجایی که سرامیک پرو در دنیای پوشش‌های بدنه، موردی جدید و در عین حال جالب است، با مهندس صادقی در مجموعه تیتی ویت به گفت و گو نشستیم تا با عملکرد و ویژگی‌های این پوشش بیشتر آشنا شویم.اولین نکته که بر حرفه‌ای بودن کار نماینده ایرانی سرامیک پرو صحه می‌گذارد، آموزش تخصصی و مداوم نیروهای فعال در تمام نمایندگی‌های ایران است. این آموزش‌ها با دعوت از تکنسین‌های خارجی در آینده بیش از پیش به سطح جهانی نزدیک می‌شود. این نوع آموزش ها باعث شده تا کیفیت و تخصص اجرای این پوشش در تمام نمایندگی‌های سراسر کشور یکسان باشد.

همچنین به دلیل احتمال در تغییر محصولات و فرمولاسیون آن‌ها، این آموزش‌ها به صورت مداوم انجام می‌شود تا با تکنولوژی روز سازگار باشد.
اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که بحث کاور بدنه از سرامیک جداست. پوشش سرامیک پرو برای محافظت از رنگ، تنها محدود به خودرو نمی‌شود. در تمام وسایل نقلیه هوایی، دریایی و حتی وسایل منزل نیز می‌توانید از این پوشش برای محافظت از رنگ استفاده کنید. سرامیک پرو از معدود برندهایی است که در ترکیباتش از سیلیس یا سلیکات استفاده شده. این ماده در ترکیب پایه شیشه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این در حالی است که پوشش‌های سرامیکی دیگر از پلیمر تشکیل شده‌اند که تنها می‌توان به عنوان واکس‌های پیشرفته از آن‌ها نام برد و فاقد بیشتر قابلیت‌ها و دوام سرامیک پرو هستند. دلیل قیمت بالاتر سرامیک پرو نسبت به دیگر برنده‌ها را نیز باید در همین مورد جست و جو کرد. کیفیت و ویژگی‌های متفاوت باعث شده سرامیک پرو برند گران قیمتی در این زمینه باشد.همچنین کت سرامیک نیز عمل زمان بر و سختی‌است که حداقل ۲ تا ۵ روز زمان می‌برد و در صورت زودتر انجام شدن باید به کیفیت آن شک کرد.بدنه‌ای که با پوشش سرامیک پرو محافظت می‌شود، دیرتر کثیف شده و راحت‌تر هم تمیز می‌شود. البته جالب است بدانید، سرامیک پرو تنها برای رنگ بدنه اتومبیل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، می‌توانید شیشه ها، تریم داخی و حتی پوشش چرم کابین را نزی کت سرامیک پرو کنید.که اجرای آن روی پنجره اتومبیل، به وضوح بیشتر، کثیفی کمتر و حتی عدم نیاز به استفاده از برف پاک کن در هوای بارانی منجر می‌شود. این تنها قابلیت‌های پوشش سرامیک پرو نیست.

سرامیک پرو با تکنولوژی نانو ساخته می‌شود. اگر رنگ بدنه خودرو را زیر میکروسکوپ ببرید، شیارهای پی در پی در ترکیب آن به چشم می‌خورد که همین شیارها باعث می‌شود در صورت ایجاد کثیفی یا برخورد جسمی به رنگ، اثرش سخت تر پاک شود و بعضا ایجاد لک کند. اما مواد نانو در سرامیک پرو، داخل این شیارها را پر کرده و راه نفوذ مایعات و مواد بیرونی را می‌بندد و ضخامت رنگ را افزایش داده و به آن سختی بیشتری می‌دهد. این در حالی است که پلیش‌ها از زخامت رنگ بدنه می‌کاهند.
با آشنایی با نحوه محافظت سرامیک پرو، حتما برایتان جالب شده تا از ویژگی‌های محافظتی آن سر دربیارید. پوشش سرامیک پرو اصیت هیدروفوبیک یا آب گریزی دارد، به این صورت که مایع اضافه از روی این پوشش با سرعت سر می‌خورد و ایجاد لک نمی‌کند. این پوشش در مقابل اشعه خورشید مقاوم است. خوردگی و زنگ زدگی روی سرامیک پرو اثری ندارد و در مقابل حرارت ۷۵۰ درجه‌ای نیز مقاوم است. حتی در تست‌ها دیده شده که در صورت آتش گرفتن رنگ بدنه، پوشش سرامیک پرو جلوی سوختگی و از بین رفتن رنگ را می‌گیرد. سرامیک پرو در مقابل آنتی گرافیت مقاوم است و باعث می‌شود چیزی به رنگ نچسبد. در کنار مقاومت سرامیک پرو در مقابل مواد اسیدی خورنده رنگ (مثل روغن ترمز، اسید قوی با PH پایین و لاک رنگ بر)، این پوشش انعطاف پذیری رنگ را نیز افزایش می‌دهد. به این صورت که در صورت تصادف خودرو و جمع شدن بدنه،رنگ آن نمی‌ریزد و می‌توان در این دست حادثه‌ها، بدنه خودرو را بی رنگ ترمیم کرد. دلیل این ویژگی را باید در سختی بیشتر سرامیک پرو نسبت به جسم‌های ضربه زننده خارجی جست و جو کرد که در بیشتر موارد جلوی بخشی از آسیب‌های ناشی از برخورد اجسام خارجی بر رنگ بدنه خودرو را می‌گیرد.

 حتی جالب است بدانید، اگر لاک رنگ بر ( به عنوان قوی‌ترین ماده برای پاک کردن رنگ بدنه)، برای از بین بردن رنگ بدنه خودرویی بدون پوشش سرامیک پرو، ۱۲ ثانیه زمان بخواهید، این زمان در صورت کت شدن توسط سرامیک پرو به یک دقیقه می‌رسد!
تمام این ویژگی‌ها بسته به استاندارد کارخانه، یک تا ۴ سال گارنتی هستند و در صورت ضعیف شدن آن‌ها، در زمان گارانتی پوشش سرامیک پرو به صورت رایگان ترمیم یا تقویت می‌شود.
حتما از خود می‌پرسید، سرامیک پرو سختی خود را از کجا آورده. در بحث مقاومت و سختی، H 9 بالاترین استانداردی است که تا کنون اندازه‌گیری شده. حتی ممکن است سختی سرامیک پرو از H 9 بالاتر هم باشد. اما به دلیل عدم توانایی در ثبت استاندارد بالاتر، این درجه به عنوان سختی این پوشش معرفی شده است. برای کتینگ سرامیک روی بدنه خودرو، می‌توانید تعداد لایه‌های H 9 را انتخاب کنید که تفاوت تعداد باعث تغییر قیمت می‌شود. در پوشش سرامیک پرو، باید حداقل ۲ لایه H 9 اجرا شود و هرچه تعداد لایه‌های بالاتر رود، ضخامت، سختی و دوام پوشش بیشتر و در همین راستا قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. پوشش لایت نیز تنها خاصیت سختی H 9 را ندارد و می‌تواند سطح را براق کند. این قابلیت انتخاب و انعطاف هزینه پرداختی باعث می‌شود این پوشش تنها برای خودروهای گران قیمت محدود نباشد و مالکان خودروهای ارزان‌تر نیز برای حفاظت از رنگ بدنه خودرو خود به سراغ سرامیک پرو بیایند.سرامیک پرو با دست روی بدنه اجرا می‌شود و برای پوشش قسمت‌هایی که در دسترس نیستند، از پیستوله استفاده می‌شود. علی‌رغم تصور اشتباه مجود مبنی بر عدم نیاز خشک شدن سرامیک پرو بعد از اجرا، مهندس صادقی به ما گفت این پوشش حتما باید خشک شود.

در این مجموعه خشک کردن سرامیک پرو توسط اشعه اینفرارت صورت می‌گیرد که باعث می‌شود پوشش از زیر خشک شده و کیفیت اجرای آن بالاتر رود.
شعار سرامیک پرو سرمایه گذاری روی سرمایه است. خودرو کالایی سرمایه‌ایست و برای محافظت از رنگ آن و حفظ این سرمایه، سرامیک پرو می‌تواند نقش یک محافظ با کیفیت و مقاوم را بازی کند و کیفیت‌اش در سطحی است که باعث تبلیغ رقبا می‌شود. سرامیک پرو ۳ سال پیاپی در نمایشگاه SEMA آمریکا به عنوان برند برتر شناخته شده و تنها برندی است که در سایت CARFAX (معرف برنده‌های برتر و معروف) ثبت شده است.

Ceramic-Pro-Marine-and-Yacht-Multifunctional-Glass